فرستاده شده در 27 آگوست 2013 توسط میثم صدقی در اخبار عمومی بازدیدها 4916

فراخوان نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش منتشر شد و هنرمندان و علاقه مندان می‌توانند آثار خود را تا ۱۰ دی ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.به گزارش ایلنا؛ در ابتدای فراخوان نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش توضیحی کوتاه درباره 

 هنر دینی ارائه شده است که در زیر می‌خوانید: هنر دینی آن است که معارفی را که ادیان الهی و کامل‌تر از همه دین مبین اسلام با هدف سعادت حقیقی بشر به دنبال ترویج آن بوده است، در جوامع انسانی منتشر و در افکار بشر، ماندگار و جاودانه سازد.

در هنر دینی، الزامی به استفاده از واژگان یا نمادهای مذهبی نیست، بلکه ترویج هنرمندانهٔ مقولاتی نظیر عدالت، حقوق انسانی، مسایل اخلاقی، پرهیز از ابتذال و استحاله هویت انسان و جامعه می‌تواند نمونه‌های خوبی از هنر دینی باشد. به عنوان یک هنرمند، دنبال ظرافت‌های عالم وجود بگردید تا این را بشناسید و برجسته کنید.

در ادامه این فراخوان آمده است: حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش را در قالب داستانی، مستند و پویانمایی در دو بخش ملی و جوانه‌های رویش به صورت رقابتی از پنجم تا هشتم اسفند ماه ۱۳۹۳در شهر مشهد مقدس برگزار می‌کند.

جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش محملی برای معرفی قابلیت سینمای دینی در ابعاد ملی است تا بستری مناسب جهت عرضه فیلم سازانی باشد که آثارشان مفهوم دین، اخلاق، امید و نجابت را ترویج می‌کند و نیز عرصه‌ای برای پدید آوردن انگیزه و امید در فیلم سازان جوان و آینده سازان سینمای حرفه‌ای ایران است.

این جشنواره در بخش‌های مختلف ملی، جوانه‌های رویش و بخش‌های جنبی برگزار می‌شود.

بخش ملی جشنواره به نمایش آثار داستانی، مستند و پویانمایی با محوریت آموزه‌ها و مباحث دینی و آثاری که مضامین و رویکردشان براساس تعاریف رهبری از سینما و آثار دینی است اختصاص دارد.

همچنین زمان برای فیلم‌های مستند حداکثر ۴۰ دقیقه و فیلم‌های داستانی و پویا نمایی حداکثر ۳۰ دقیقه است.

کلیه آثار باید از سال ۱۳۹۱ تاکنون تولید شده و تا قبل از آبان ۱۳۹۳ در شهر مقدس مشهد، دوره‌های قبل جشنواره رویش و شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی به نمایش در نیامده باشد.

بخش جوانه‌های رویش نیز به نمایش آثار کوتاه دینی داستانی، مستند و پویانمایی فیلم سازان اول و دوم اختصاص خواهد داشت.

همچنین بخش‌های جنبی جشنواره شامل سمینار‌ها، نگاه نو و نمایش‌های ویژه می‌شود.

بخش سمینار‌ها به سخنرانی‌هایی درباره آثار برگزیده کوتاه و بلند سه دهه گذشتهٔ سینمای ایران اختصاص دارد که در مضامین و ساختارشان اشارات دینی با گرایش‌های اعتقادات قرآنی داشته‌اند و یا اینکه قصه‌شان را براساس روایت‌های دینی و قرآنی شکل داده‌اند.

نگاه نو نیز با رویکرد نشست‌های تخصصی با تأملی در رویکردهای نسبت دین و سینما با حضور فیلم سازان، کار‌شناسان، فرهیختگان و صاحب نظران برگزار خواهد شد.

نمایش‌های ویژه هم شامل مرور آثار کوتاه دینی یک کشور یا منطقه جغرافیایی در دهه اول قرن ۲۱، نکوداشت یک سینماگر که در آثارش اشارات دینی و ایمانی دارد و نمایش آثار ارزشمند و برجسته سینمایی با مضامین و گرایش‌های دینی و اعتقادی می‌شود.

جوایز بخش‌های مختلف جشنواره به شرح زیر است:
جوایز بخش ملی
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ هفتاد میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین کارگردانی اثر داستانی.
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ هفتاد میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین کارگردانی اثر مستند.
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ هفتاد میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین کارگردانی اثر پویانمایی.
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین فیلم‌نامه داستانی.
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین فیلم‌نامه پویانمایی.
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند.
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین بازیگر زن فیلم داستانی.
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین بازیگر مرد فیلم داستانی.
* تندیس جشنواره، و مبلغ مبلغ پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی برای بهترین دستاورد فنی هنری.
* تندیس ویژه هیئت داوران همراه با جایزه نقدی به مبلغ پنجاه میلیون ریال به اثر یا یکی از عوامل سازنده.
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ سی میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین اثر با موضوع شعار سال (اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی).
* تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ سی میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین اثر با موضوع ایران ۱۴۰۴ و با رویکرد اهمیت خانواده در جامعه دینی.

به درخواست هیئت داوران و تأیید ستاد برگزاری داوران می‌توانند حداکثر دو دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال به آثار و یا عوامل سازنده اهدا نمایند. ضمن اینکه هیچ جایزه‌ای به طور هم ارزش میان دو یا چند اثر تقسیم نمی‌شود.

همچنین در بخش جوانه‌های رویش ستاد جشنواره بعد از ارزیابی مجموعه آثار، به بهترین کارگردانی در هر بخش تندیس جشنواره و مبلغ سی میلیون ریال اهدا می‌کند.

مقررات عمومی نیز در فراخوان جشنواره رویش در ۱۴ بند به شرح زیر عنوان شده است:
۱ - کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند هر تعداد فیلم را که مایل باشند به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند.
۲ - تعیین تاریخ و ساعات نمایش فیلم‌ها بر عهدهٔ دبیرخانه جشنواره است.
۳ - پس از تحویل نسخه اثر به دبیرخانه جشنواره، امکان خارج کردن آن از جشنواره وجود ندارد.
۴ - کلیه آثاری که در بخش مسابقه جشنواره پذیرفته می‌شوند، گواهی شرکت دریافت می‌کنند.
۵ - اعضای هیئت انتخاب و داوری جشنواره به پیشنهاد دبیر هنری و تأیید رئیس جشنواره تعیین می‌شوند.
۶ - دبیرخانه جشنواره هیچ مسئولیتی در قبال آسیب‌های احتمالی ناشی از ارسال نا‌مطلوب آثار از جانب شرکت کنندگان راندارد.
۷ - به تقاضای شرکت فیلم‌هایی که مدارک آن‌ها ناقص ارسال شود یا فیلم آن معیوب باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۸ - نسخه‌های دی وی دی ارائه شده به دبیرخانه جشنواره به منظور استفاده پژوهشگران در بانک فیلم سازان نگهداری خواهد شد.
۹ - اصل فیلم فیلم سازان شهرستانی از طریق پست سفارشی و حداکثر تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۴ به آدرس ذکر شده در فرم مشخصات پس فرستاده می‌شود و فیلم سازان تهرانی می‌توانند تا پایان اسفند ماه ۱۳۹۳ جهت تحویل فیلم خود به دبیرخانه جشنواره مراجعه نمایند.
۱۰- جایزه جشنواره در هر بخش تنها به یک نفر اهدا می‌شود.
۱۱- هرگونه مسئولیتی در خصوص مسائل تبلیغی و حقوق فیلم که بر مبنای اطلاعات فرم صورت گیرد، بر عهده امضاء کننده فرم است.
۱۲- فیلم‌هایی که استاندارد فنی و نمایش را نداشته باشد از بخش مسابقه حذف می‌شوند.
۱۳ - تفسیر و رفع ابهام از مقررات و اخذ تصمیم نهایی دربارهٔ موارد و یا نکات پیش بینی نشده به عهده دبیرخانه است.
۱۴- نتایج بازبینی آثار از طریق سایت جشنواره رویش و جراید معتبر اعلام می‌شود.

هنرمندان و علاقه مندان برای حضور در جشنواره و ارسال اثر باید به نکات زیر توجه کنند.
۱ - متقاضیان شرکت کننده در جشنواره می‌توانند پس از ثبت نام در سایت به آدرس www. Artfest. ir و دریافت کد رهگیری، این کد را بر روی DVD نوشته و به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
۲ - هر یک از فیلم‌ها می‌بایست جهت بازبینی به صورت مستقل، بر روی یک دی وی دی (به انضمام سه قطعه عکس از صحنه فیلم و یک قطعه عکس کارگردان بر روی CD با کیفیت مناسب چاپ) ارسال شوند.
* توجه: آثار ارسالی بر روی دی وی دی می‌بایست با فرمت قابل پخش در دستگاه دی وی دی ضبط شده باشد. لذا به فیلم‌های ضبط شده با فرمت‌های دیتا و غیره و همچنین بر روی سی دی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۳ - مشخصات فیلم و فیلم ساز شامل نام فیلم، نام کارگردان، زمان فیلم، سازمان تهیه کننده فیلم و کد اثر به طور کامل بر روی DVD نسخه ارسالی نوشته شود.
* فیلم‌های برگزیده می‌بایست با فرمت mpeg۲ بر روی هارد دیسک – HDD – Flash memory - (SD card- DVD (Data) - DVD۹ - Blu ray disk ارائه شود.
۴ - در فیلم‌های ارسالی باید از استفاده هرگونه تبلیغات در تیتراژ ابتدایی و پایانی خودداری شود.
۵ - لازم است حداکثر ۱۰ روز پس از اعلام اسامی برگزیدگان، اصل فیلم به دفتر جشنواره ارسال شود. در غیر این صورت فیلم از بخش مسابقه حذف خواهد شد.
۶ - فرم مشخصات فیلم‌هایی که توسط سازمان، ارگان یا هر موسسه یا شرکتی که ماهیت حقوقی دارند ارسال می‌شود می‌بایست مهر و امضای تهیه کننده را داشته باشند.
آخرین مهلت ارسال آثار ۱۰ دی ماه ۹۳ اعلام شده است و نتایج آثار راه یافته نیز ۱۱ بهمن ماه ۹۳ اعلام می‌شود.
نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش ۵ تا ۸ اسفند ۹۳ در شهر مشهد برگزار می‌شود.
علاقه مندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را به صورت حضوری یا از طریق پست به نشانی: تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همکف، دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال کنند.

 

تکنولوژی وب

درباره آتیار

آتی در زبان پارسی به معنی آینده می باشد که زمانی پیش روی ماست و یار به معنای دوست و همراه و همدل و همزبان است. آتیار با ترکیبی هوشمندانه از این دو کلمه بی شک می تواند یبانگر اعتقاد و دیدگاه ما برای این مهم باشد که همیشه در کنار مشتری خواهیم بود و او را برای رسیدن به هدفش کمک کنیم. دیدگاهمان این ست که هم از زاویه ای نزدیک و هم از زاویه ای کلی به مسایل می نگریم و آنها را مورد ارزیابی قرار می دهیم.